Αθλητισμός

Ο ΝΟΑ συμμετείχε στους Εαρινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών (10-12) ετών και (8-9) στην Πάτρα

80views

Ο Ναυτικός  Όμιλος Αργοστολίου σας ενημερώνει ότι στις 09-10 Μαρτίου 2024 ομάδα αθλητών και αθλητριών μας συμμετείχε στους Εαρινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών (10-12) ετών και Μινι (8-9) ετών στο κολυμβητήριο Πεπανός στην Πάτρα.

Σε αυτούς τους αγώνες συμμετείχαν 14 σωματεία από την Περφέρειά μας  και συνολικά 440 κολυμβητές και κολυμβήτριες.

Η ομάδα μας αποτελούμενη απο 19 κολυμβητές-τριες  Προαγωνιστικής και mini κατηγορίας, οι οποίοι διακρίθηκαν σημειώνοντας ο καθένας νέο ατομικό ρεκόρ κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση. Αξίζουν  πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας , στους γονείς, αλλά προπαντώς στους προπονητές μας. Ήταν ένας πολύ δύσκολος αγώνας , αποκομίζοντας εμπειρίες και δυσκολίες οι οποίες μπορούν να διορθωθούν.

Επιστρέψανε λοιπόν οι αθλητές μας με 50 ατομικά ρεκόρ  και 11 μετάλλια .

Θέλουμε να συγχαρούμε ,κάθε αθλητή ξεχωριστά για τις επιδόσεις του,στον συγκεκριμένο αγώνα, αλλά και για όλη την έως τώρα προσπάθεια από την αρχή της σεζόν έως και σήμερα.

Με το πέρας των συγκεκριμένων αγώνων κλείνει ο πρώτος (αγωνιστικός) κύκλος της σεζόν. Ακολουθεί το δεύτερο μισό της χρονιάς όπου θα καταλήξει με το θερινό Πρωτάθλημα Προαγωνιστικών κατηγοριών τον Ιούνιο.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλους όσους στηρίζουν έμπρακτα την ομάδα μας, τους γονείς των αθλητών μας και τους προπονητές μας.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα των αθλητών-τριων μας ανά αγώνισμα και κατηγορία.

 

Κορίτσια 12 ετών

Πολλάτου Λυδία- Σοφία : 1η στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 44.46, 1η στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.38.72, και 2η στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.26.96.

 

Πετράτου Ηλιάνα : 2η στα 100μ. πεταλούδα με χρόνο 01.36.39, 2η στα 50μ. πεταλούδα  με χρόνο 39.79 και 8η στα  100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.19.90 .

Ρηγοπούλου Κατερίνα: 2η στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.42.32, 4η στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 48.28 και 4η στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.39.42, χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

Παγουλάτου Έρρικα : 8η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.56.37, 9η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 44.65 και στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.40.07, χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

Ρεφανίδου Δανάη: συμμετείχε στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 56.20 και στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 02.07.19, χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIXED : 3Η ΘΕΣΗ ΜΕ : WOOD JASON, ΠΟΛΛΑΤΟΥ ΛΥΔΙΑ, ΚΥΡΙΑΚΑΤΟΣ ΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΠΕΤΡΑΤΟΥ ΗΛΙΑΝΑ.

Αγόρια 12 ετών

Wood Jason : 3ος στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.40.54, 6ος στα   στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 33.22 και 6ος  στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.15.93,  χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

Κυριακάτος Λουκάς :   3ος στα 50 μ. πρόσθιο με χρόνο 42.31, 6ος στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.35.26 και 5ος στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.25.69,χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ .

Τσιώκος Γεώργιος : 4ος στα 200μ. ύπτιο με χρόνο 03.22.82, 9ο και στα 50 μ. ελεύθερο με χρόνο 36.36 και 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.24.69,χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ .

 

Κορίτσια 11 ετών

Λιοσάτου Μαρία- Ελένη: 7η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 52.30 , 6η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 43.15 και στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.35.08 , χρόνοι που αποτελούν ατομικά ρεκόρ.

Αγόρια 11 ετών

Κοψαχείλης Παναγής : 1ος στα 50μ. πεταλούδαμε χρόνο 37.50, 3ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 33.84,και  3ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.12.77.

Βασιλάτος Βασίλης : 5ος στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 52.02 και 8ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 40.46, χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

 

Κορίτσια 10 ετών

Παπαδάτου Μαρίνα – Αδαμαντία : 3η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.49.07, 4η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 48.82 και 6η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 42.40, χρόνοι που αποτελούν νέα ατομικά ρεκόρ.

Φεργάδη Βιολέτα : συμμετείχε στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 01.05.49, και 50μ. ύπτιο με χρόνο 01.10.29.

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ 8-9 ετών

 Οι μικροί αθλητές μας σε έναν πολύ δύσκολο και πολυπληθή αγώνα αποκόμισαν και αυτοί πολλές εμπειρίες και έζησαν το ρυθμό των αγώνων της κολύμβησης  .

Οι κολυμβητές που συμμετειχαν σε αυτούς του αγώνες ήταν οι εξής:

ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ, ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ και ΜΕΝΑΓΙΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ.

Οι κολυμβήτριες που συμμετείχαν ήταν:

 

ΚΥΡΙΑΖΗ ΑΛΙΣΙΑ, ΛΙΟΣΑΤΟΥ ΛΥΔΙΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ,  ΤΣΙΩΚΟΥ ΝΙΚΗ.

Προπονήτριες της αποστολής Μαραβέγια Γερασιμούλα – Ελένη και η  Μωραίτου Αλεξία.

Συνοδοί :  Αγγελάτου Αγγέλα , Γαλιατσάτου Γιώτα, ΜενάγιαςΝίκος, Τρίτση Χριστίνα.

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε , να ευχαριστήσουμε  την εταιρεία Levante Ferries για την έκπτωση των εισιτηρίων της ομάδας μας.

 

ΑΠΟ ΤΟ Ν.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

 

 

 


*Απαγορεύεται ρητά η οποιαδήποτε χρήση, αναπαραγωγή, αναδημοσίευση, αντιγραφή, αποθήκευση, πώληση, μετάδοση, διανομή, έκδοση, εκτέλεση, φόρτωση (download), μετάφραση, τροποποίηση με οποιονδήποτε τρόπο, τμηματικά ή περιληπτικά του περιεχομένου, χωρίς την προηγούμενη άδεια των «Συντελεστών» του portoni.gr.