Μεγάλη νίκη απέναντι στη Βάρδα πέτυχε ο Παλληξουριακός με 3-2

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα στο Ληξούρι ο Παλληξουριακός επί του ΠΑΟ Βάρδας με 3-2 η οποία συνοδεύτηκε και από την καλύτερη φετινή του εμφάνιση, για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με κεφαλιά του Ανδριέλου για να ισοφαρίσει σχεδόν αμέσως ο Παλληξουριακός με γκολ του Αντωνάτου. Στο β΄ημίχρονο ο Παλληξουριακός προηγήθηκε με πέναλτι του Ζαφειράτου και έκανε το 3-1 με τον Πολλάκη. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με πέναλτι του Λιόση. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παλληξουριακός έπαιξε με 10 παίκτες από το 85 λόγω αποβολής του Μπράτι. Κορυφαίος για τους Ληξουριώτες ο τερματοφύλακας Κουστουμπάρδης που έπιασε και πέναλτι στο α΄ημίχρονο

ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ: (Σπύρος Παπαδάτος), Κουστουμπάρδης, Αραβαντινός Λ. (Χασάι), Αντωνάτος Κ., Ζερβός, Λούλουδας, Λυκούδης (Μπράτι), Κόμητας, Βαλεντής Στ., Αντωνάτος Η., Πολλάκης ( Βαλεντής Α.), Ζαφειράτος ( Αρμάντο).
ΠΑΟ ΒΑΡΔΑΣ: (Ηλίας Φωτόπουλος), Καπουταγλής, Λιόσης, Χούσα, Νικολόπουλος, Δημητρίου (Μάζης), Ανδριέλος, Πολίτης Γ., Ντόμας, Καρούτης (Μελετίδης), Κωνσταντινίδης (Καλογηρόπουλος), Πολίτης Π.